Klikva velkoplodá

Plody klikvy, někdy také nazývané americká brusinka, jsou naší brusince podobné, přesto se nejedná o tytéž bobule. Nejenže jsou o poznání větší, ale rostou také na jiné rostlině, ač z čeledi brusnicovitých. Aby nedošlo k uvedení zákazníka v omyl, jsou tedy označovány každá svým názvem. Co se jejich blahodárných účinků na lidský organizmus týče, ty se už ale příliš neliší.

Naše brusinky mají příjemnou povzbuzující chuť, protože jsou macerované v bio-jablečném koncentrátu. Následně se speciálně upraví mírným naříznutím na povrchu. Plody si zachovají svoji chuť a zároveň nasládnou jablečným koncentrátem. Proto již není třeba brusinky doslazovat cukrem.

Co se týče jejich léčebných účinků, každý jistě ví, že brusnice brusinka se doporučuje konzumovat, nebo pít jako čaj při zánětu močového měchýře a močových cest způsobeným bakteriemi. Požití klikvy nepůsobí tak, že by likvidovala zánět nebo byla antibakteriální, ale vytvoří na povrchu orgánu zvláštní sliz, který zabrání přichycení bakterií. Bakterie tím pádem vyjdou z těla ven.
Brusinka i klikva obsahují velké množství antioxidantů, vitamínů a dalších účinných látek pro podporu celkového zdraví. U klikvy velkoplodé je pak díky její velikosti koncentrace o to příznivější. 

Klikva se dá také konzumovat jako brusinkový džus. Stačí zalít čtvrt hrnku brusinek vodou a nechat den macerovat.

Cena:

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Naše produkty:‌

  • jsou z přírodních surovin

  • neobsahují GMO

  • zašleme zdarma od 1500 Kč

  • z velké části v BIO kvalitě

  • nejkvalitnější sojové omáčky bez glutamátů

  • s možností rozvozu na trase Dobruška - Praha

  • zasíláme i na Slovensko

S výběrem poradí:

martina michlová
Martina Michlová